CLT Ahşap Panel PANEL CROSS LAMİNATED TİMBERCLT Ahşap Panel CROSS LAMİNATED TİMBERCLT Ahşap Panel CROSS LAMİNATED TİMBERCLT Ahşap Panel CROSS LAMİNATED TİMBERCLT Ahşap Panel CROSS LAMİNATED TİMBERCLT Ahşap Panel CROSS LAMİNATED TİMBERCLT Ahşap Panel PANEL CROSS LAMİNATED TİMBER

Çapraz Lamine Ahşap | CLT Panel

Cross Laminated Timber | Çapraz Lamine Ahşap | Yanmayan Ahşap 

Clt Ev, çapraz lamine Ahşap Duvar, CLT duvar, depreme dayanıklı ahşap, yangına dayanıklı ahşap, depreme daynıklı ahşap ev, ahşap villa depreme ve yangına dayanıklı doğal ahşaptan üretilen yangına ve depreme dayanıklı hızlı üretilebilen ahşap eveler, yanöayan ahşap, yanmayan ahşaptan yapılan ahşap evler Çapraz lamine ahşap yangına dayanıklı ahşap eveler. Yanmayan ahşap evler. Yanmayan ahşap, doğal yangına dayanıklı ahşap eveler.

CLT çapraz lamine panel sistemi, yan yana sıralanmış ahşap tabakaların kontra şekilde üst üste yapıştırılması ile elde edilen panel sistemidir. Güçlü yapısı ile ahşap yapı sektöründe sıklıkla duvar olarak kullanılması ile birlikte, yer ve tavan malzemesi, merdiven ve rüzgar tirbünü gibi birçok farklı üretimde de kullanılan bir yapı elemanı haline gelmiştir.CLT Cross Laminated Timber CLTPANEL

20. yüzyılın başlarında yapı sektöründe ahşap büyük oranda terkedilerek, pratikliği ve kolay işlenebilmesi nedeniyle beton ve çelik sistemlerine geçiş yapılmıştı. Ancak sürdürülebilirlik, yenilenebilir enerji kaynakları, sera gazlarının oluşumu, küresel ısınma gibi çevresel kavramların günümüzde önemi arttıkça alternatif arayışlar tekrar başladı.

Çapraz lamine ahşap bu anlamda önemli bir yenilik olarak, yapı sektöründe hak ettiği yeri buldu. Çok katlı yapılarda da güvenle kullanılan güçlü bir yapı malzemesi haline geldi. Ahşabı geleceğin yapı malzemesi olarak gören Naswood, Antalya fabrikasında yaptığı yatırımlarla Türkiye’nin ilk CLT panel üretim tesisini kurdu.

CLT üretimlerinin önemli bir kısmını kendi projelerinde ve ürettiği ahşap evlerde kullanan Naswood, aynı zamanda projeye özel olarak müşterilerine CLT panel üretimi de gerçekleştirmektedir.

KALİTE ve ÖLÇÜ STANDARTLARI

CLT AHŞAP PANEL  CROSS LAMİNATED TİMBER (CLT)
 

 

 

  • İMALAT AŞAMALARI
  • Teknik kurutma fırınlarında kurutulmuş hammadde hassas çalışan ekleme ve profil makinalarında işlenerek CLT panel için hazırlanır.
  • Neme ve mekanik dirençlere dayanıklı, sertifikalı PUR tutkal ile malzeme lif yönleri birbirine dik gelecek şekilde, bu üretim için tasarlanmış özel preste 3,6 X 13 m. ebatlarında üretilir.
  • Teknik direnç kazanma süresince dinlendirilen CLT paneller, Projede ön görülen detayların (Çatı eğimleri, mertek yuvaları, elektrik ve su kanalları vb…gibi ) uygulanması için, bu üretime özel tasarlanmış CNC makinelerde işlenerek fabrika ortamında uzman personel tarafından projesine uygun şekilde hazırlanır.
  • Yangın ve biyolojik zararlılara karşı koruma işlemi uygulanarak montaj alanına sevk edilir.
  • Konusunda uzman ekipler tarafından montajı gerçekleştirilen ahşap CLT panel konutlar optimum sürede montajlanır.