Emprenye TesisiEmprenye TesisiEmprenyeli Kereste Sahil YoluEmprenyeli Kereste Sahil YoluEmprenyeli Kereste Sahil YoluEmprenyeli Kereste Sahil YoluEmprenyeli Kereste Sahil YoluEmprenyeli Kereste Sahil YoluEmprenyeli Ahşap Ürünler

Emprenyeli Hazır Kereste

2005  Yılında   ahşap sektöründe bir ilki gerçekleştirerek  emprenyeli hazır mamül   kereste  satışı  ve  emprenye  tesisi  ile  Antalya’da  faliyetlerine  başlayan  firmamız    gelen  talepler  üzerine  teknik ekip kapasitesini yükselterek   ahşap  uygulamalarına  başlamış    ve    gerçekleştirdiği   önemli  projelerle  müşteri  memnuniyeti  ve  kaliteyi   yakalamıştır.


 

EMPRENYE NEDİR?

Emprenye, çeşitli yöntemlerle ahşabın bünyesine değişik kimyasal maddelerin emdirilmesi işlemidir. Bu işlemle ahşabı mantar, böcek, termit, deniz kurdu gibi zararlılardan koruyarak ahşabın hizmet ömrü en az 10 kat arttırılmaktadır. Emprenye işlemi, ahşabın türüne, kullanılacağı ortama ve beklenen hizmet ömrüne bağlıdır. Esas olarak emprenye işleminin seçiminde 2 temel kullanım alanı göz önüne alınmalıdır:

Toprak ile temas halinde olan ahşaplar (zemin seviyesindeki ahşaplar) ve toprak ile teması olmayan ahşaplar (zemin seviyesi üzerindeki ahşaplar). Emprenye işlemi her tür inşaat uygulamaları, cephe kaplaması, bahçe mobilyaları, çit, veranda, pergola, iskele, marina, çocuk oyun alanları, tarım alanları vb. 'de kullanılacak ahşaplar için uygulanır TANALITH E yeni nesil, tek seçenek ahşap emprenye maddesidir. Ahşabınızın ömrüme ömür katar. Göz alıcı homojen yeşil rengiyle ahşap uygulamalarında çok çeşitli ve mükemmel çözümler sunar.

Vakum-basınç yöntemi

Emprenye işlemi özel olarak tasarlanmış emprenye tesislerinde yapılır ve aşağıdaki aşamalardan geçerek sonlanır:

(1) İlk vakum: Bu işlem ahşabın hücrelerindeki havayı boşaltmak ve emprenye maddesini daha iyi emmesi için yapılır.

(2) İlk vakumdan sonra TANALITH E emprenye kazanına doldurulur ve basınç işlemi başlatılır.

(3)Basınç uygulaması yaklaşık 1-1.5 saat süresince veya gerekli emprenye maddesi miktarı emdirilene kadar devam eder.

(4) Basınç süresi tamamlandığında TANALITH E emprenye kazanından boşaltılır ve son vakum işlemi başlar.

(5) Son vakum: Ahşabın bünyesinde ve yüzeyindeki fazla TANALITH E'nin geri alınması için son vakum işlemi yapılır.