NAS THERMOWOOD

 IŞIL İŞLEM GÖRMÜŞ AHŞAP

thermowood

TESCİLLİ THERMOWOOD® ÜRETİCİSİ “NasWood”

Thermowood. üretimlerini, bağımsız kalite kontrol sistemiyle prosedür ve orjinal tekniklere uygun olarak gerçekleştirmektedir. Naswood, dünyada Thermowood üretim belgesine sahip 17 kuruluştan biridir. Işıl işlem görmüş her ürün Thermowood. değildir.

 

 

Thermowood işlemi, üstün özellikli ahşaplar yaratmak için uygulanan özel bir işlemdir. Buhar ve ısıl yöntemlerle ahşabı modifiye ederek, doğal ve kusursuz özellikler kazandırır. Ahşapla uğraşan insanlar, uzun yıllardır ahşabın özelliklerini iyileştirmek için araştırma-geliştirme çalışmaları yürütmüşlerdir.

1990’lu yıllarda son olarak Finlandiya’lı bilim insanları günümüzün en mükemmel modifiye ahşap ürünlerini sunan Thermowood® yöntemini geliştirmişlerdir. Thermowood ürünleri, ısılı işlemler kullanılarak geçirdiği doğal değişim süreci sonunda üstün özelliklere kavuşmaktadır. Normal ahşaba oranla çok daha stabil, çürümeye ve hava koşullarına karşı çok daha dayanıklı ahşapların yaratılmasını sağlar.

Ahşapların daha uzun bir ömre sahip olması ile birlikte kimyasal kullanılmadan doğal yöntemlerle üretildiğinden, insan hayatı için çok sağlıklıdır. İşlem sırasında içeriğindeki glikoz, reçine ve sitrik asit boşaltılmış olduğundan biyolojik dayanımı çok yüksektir. Thermowood yöntemi; dönme, uzama, kısalma (çalışma) gibi fiziksel değişim faktörlerini minimize ederek, ahşapların boyutsal kararlık göstermesini sağlamaktadır.

Formülize edilmiş kontrollü işlemler sayesinde, parça boyunca renk tutarlılığı sunmaktadır. Uygulanan ısıl işlemle hafiflemiş olan ürün; cephe uygulamalarında yapıya bindirdiği yükü azaltmakta, termal iletimi düşürüldüğünden güçlü ısı yalıtımı sağlamaktadır.

Thermowood® işlemi ancak “Uluslararası Thermowood Birliği” üreticileri tarafından uygulanabilmekte ve sadece bu kuruluşlar Thermowood® ticari markasını kullanabilmektedir.

Üretim kriterlerini ve üyelik şartlarını yerine getirebilen dünyadaki 17 resmi üreticiden biri olan Naswood, üretimlerini NasThermowood markası altında başarı ile sürdürmektedir.

THERMOWOOD AHŞAP ÇEŞİTLERİMİZ

ÇAM

Kuzey Avrupa özellikle Finlandiya sürdürülebilir (FSC) ormanlarından tedarik edilen çamlar, dekoratif görüntüsü, uzun boylarda üretilebilmesi nedeniyle en çok tercih edilen ağaç türlerindendir. Çam, doğal ortamda dış şartlara karşı dayanıksızdır. Bu sebeple NasThermowood’un uyguladığı Thermowood® işlem silsilesi sayesinde, çam ürünlerinin dayanıklılığı önemli ölçüde artmaktadır. Çevre koşullarına dayanıklı olan NasThermowood çam, özellikle cephe kaplamalarında tercih edilmektedir.

DİŞBUDAK

Kuzey Avrupa ve Kuzey Amerika kökenli dişbudak, Thermowood® işlemi sonrasında en güzel sonuç veren sert ağaç grubudur. Rengi ve dayanıklılığı ile iyi özellikler taşıyan dişbudak ağacı, ahşap dokusunu en iyi gösteren ağaçtır. Dış hava şartlarına doğal haliyle yüksek dayanım gösteremeyen dişbudak, Thermowood® işleminden sonra çok uzun bir ömre kavuşmaktadır. NasThermowood dişbudak ürünlerinin estetik açısından önem arz eden yapılarda kullanılması doğru bir tercih olacaktır.

İROKO

Afrika’nın tropikal ormanlarından FSC (Uluslararası Orman Yönetim Konseyi) belgeli hammadde olarak temin edilen iroko, özyapısıyla doğal olarak dayanıklı ağaç gruplarındandır. Thermowood® ısıl işlemi görmüş iroko ahşaplar, ömrü, sağlamlığı, renk tutarlılığı ve ölçüsel kararlılık özellikleri ile kullanıcıların en çok ilgi duyduğu cephe ve zemin kaplaması ürünüdür. Üstün ahşap tanımını her yönüyle karşılayan NasThermowood irokoyu her yapıda güvenle, estetik bir yapı malzemesi olarak kullanabilirsiniz.

Thermowood® İşlemli üstün özellikli ahşap üreticisi

AHŞABIN ÇALIŞMASINA, DOĞAL FİZİKSEL ÖZELLİKLERİNİ KAYBETMESİNE DUR DİYEN ÜRETİM TEKNOLOJİSİ; THERMOWOOD

boyut

BOYUTSAL KARARLILIK

Ahşap boyutsal özelliklerini en iyi şekilde korunur

dogal

%100 DOĞAL ve SAĞLIKLI

Thermowood işlemi çevre dostu ve sağlıklı bir prosestir.

BİYOLOJİK DAYANIMI YÜKSEK

ThermoWood ahşap, ısıl işlem görmemiş ahşaplardan daha kullanışlı ve uzun ömürlüdür.

hava

HAVA KOŞULLARINA DAYANIKLI

ThermoWood zorlayıcı hava şartlarına dayanıklı ve dış cephe uygulamalarına uygun bir malzemedir.

YÜKSEK ISI YALITIMI

ThermoWood normal ahşaba göre daha fazla ses ve ısı yalıtımı sağlar.

RENK TUTARLILIĞI

Thermowood işlemi sonrası ahşabın rengi doğal haline en yakın şekilde korunur.

ThermoWood

NASTHERMOWOOD ÜRETİM SÜRECİ

  • Kimyasal kullanılmadan ahşaplara 180-220°C’lik yüksek ısı ve buhar ile işlemler uygulayarak gerçekleşmektedir.
  • Bu işlemler 3 fazda gerçekleşmektedir: “Kurutma”, “Isıl İşlem”, “Kondisyonlama”
  • Bu fazda ahşap ısı ve buhar ile işlenir. Isı hızlı bir şekilde 100°C’ye çıkarılır ve bu süreç boyunca ahşabın içindeki nemin neredeyse tamamı atılır.
  • Bu fazda 180-220°C’lik ısı uygulanır. Ahşap son kullanım amacına göre 2-3 saat boyunca yüksek ısıya maruz bırakılır.
  • Bu süreçte kalan nemin tümü ahşabın içinden atılır.
  • Bu fazda su püskürtme sistemleriyle soğutma işlemi yapılır.
  • Isı 80-90°C’ye ulaştığında nem oranı ayarlama süreci başlar ve ahşabın nem oranı % 4-7 olacak şekilde ayarlanır.
  • Thermo S ürünler için Thermowood® işlemi 185-190°C’de yapılır. NasThermowood, “Thermo S” ürünlerinin yapı bileşeni, kuru şartlarda duvar ve tavan paneli, mobilya, kapı ve pencere bileşeni, sauna ürünleri, yer döşemesi, kaplama ve panjurlarda kullanılmasını tavsiye etmektedir.

  • Thermo D ürünler için Thermowood® işlemi 205-220°C’de yapılır. NasThermowood, “Thermo D” ürünlerinin dış cephe duvar ve yer kaplamaları, dış doğrama, panjur, ses engeli, sauna/banyo mobilyası, bahçe mobilyası ve diğer dış ortam yapı ihtiyaçlarında kullanılmasını tavsiye etmektedir.

TEKNOLOJİ VE GÜÇLÜ YATIRIMLA ÜRETİYORUZ!

Nas Thermowood

NAS THERMOWOOD

Thermowood® üretimi gerçekleştirebilmek için Uluslararası Thermowood Birliği’nin resmi üreticisi olma zorunluluğu ile birlikte, üretim için gerekli olan güçlü altyapı ve teknolojiye de sahip olunması gerekmektedir. Birliğin resmi üreticisi olan Naswood, ısıl işlemli ahşap üretimlerini NasThermowood markası ile sürdürmektedir. Thermowood® üretimlerini grubun 15.000m² üzerinde 10.000m² kapalı alanı olan Muğla fabrikasında gerçekleştirmektedir. Bağımsız kalite kontrol sistemiyle de denetlenen NasThermowood, prosedürlere ve orjinal tekniklere uygun olarak Thermowood® ürünler sunmaktadır. Güçlü yatırımları ve teknolojisi ile sektörün lider kuruluşu haline gelmiştir. Thermowood® işlemler bütününde formülizasyon ve sürdürülebilir kalite büyük önem arz etmektedir. Bu bilinçle Naswood, insan kaynakları yönetimi ve kalite yönetimi politikasını uluslararası standartlarda yürütmekte, düzenli eğitim ve workshoplar düzenlemektedir.

TÜRKİYE’NİN ÖNCÜ DÜNYANIN YÜKSELEN DEĞERİ...
footerlogo
Naswood hakkındaki yeniklerden ve size özel ayrıcalıklarımızdan herkesten önce siz haberdar olun.

E-Bültene Hemen Kaydolun

Nasreddin Group All Rights Reserved © 2020

Site Creation & Technology by BigThink Digital Agency

Start typing and press Enter to search